  • POE70P-12LD
POE70P-12LD
advertisement
Manufacturer No:
POE70P-12LD
Manufacturer:
Coilcraft
HK JDW NO:
3194-POE70P-12LD
Description:
POE70P-12LD datasheet pdf and Transformers product details from Coilcraft stock available at Utmel
Quantity:
In Stock : 8334
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
POE70P-12LD
    Select All
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 9 hours ago)
  • Surface Mount
    YES
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver (Sn/Ag)
  • Additional Feature
    HEIGHT DIMENSION INCLUDES TERMINAL ALSO
  • Power Rating
    7W
  • Packing Method
    TAPE & REEL
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    L12.7XB10.5XH11.0 (mm)
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Output Voltage 1
    12V
  • Input Voltage (Min)
    36V
  • Input Voltage (Max)
    72V
  • Operating Frequency-Max
    250kHz
  • Transformer Type
    SMPS TRANSFORMER
  • Output Voltage 2
    12V
  • Number of Secondary Winding
    2
  • Number of Primary Winding
    2
  • Primary Inductance
    155000 µH
  • Height
    11mm
  • Length
    12.7mm
  • Width
    10.5mm