  • POE75U-1UP(PD)
POE75U-1UP(PD)
advertisement
Manufacturer No:
POE75U-1UP(PD)
Manufacturer:
Phihong USA
HK JDW NO:
624-POE75U-1UP(PD)
Description:
POE INJECTOR 75W 56V DESKTOP
Step5Bar-code shipping tag
POE75U-1UP(PD)
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mounting Type
    Desktop
  • Operating Temperature
    -20°C~40°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    6.53Lx3.15W x 1.73 H 166.0mmx80.0mmx44.0mm
  • Feature
    OCP, OVP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Power, RJ45
  • Type
    Midspan Injector
  • Approval Agency
    CE, cULus
  • Efficiency
    80%
  • Note
    AC Power Cord Sold Separately
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Number of Ports
    1
  • Current - Output
    670mA
  • Voltage - Output
    56V
  • Data Rate
    10/100/1000 Mbps
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    RJ45 (Data, Power)
  • Power (Watts) - Per Port
    75W
  • Compliance
    IEEE802.3af
  • Height
    43.942mm