  • PPC5121VY400
PPC5121VY400
advertisement
Manufacturer No:
PPC5121VY400
Manufacturer:
NXP USA Inc.
HK JDW NO:
318-PPC5121VY400
Package:
516-BBGA
Datasheet:
PPC5121VY400
Description:
ROMless e300 32-Bit Microcontroller MPC51xx Series PPC5121 516-BBGA
Quantity:
In Stock : 17601
Step5Bar-code shipping tag
PPC5121VY400
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    516-BBGA
  • Operating Temperature
    0°C~70°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    MPC51xx
  • Published
    2006
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Base Part Number
    PPC5121
  • Oscillator Type
    External
  • Number of I/O
    147
  • Speed
    400MHz
  • RAM Size
    128K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    1.08V~3.6V