  • PPC5604BCLL48
PPC5604BCLL48
advertisement
Manufacturer No:
PPC5604BCLL48
Manufacturer:
NXP USA Inc.
HK JDW NO:
318-PPC5604BCLL48
Package:
100-LQFP
Datasheet:
Description:
512KB 512K x 8 FLASH e200z0h 32-Bit Microcontroller MPC56xx Qorivva Series PC5604 100-LQFP
Quantity:
In Stock : 8732
Step5Bar-code shipping tag
PPC5604BCLL48
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    100-LQFP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tray
  • Series
    MPC56xx Qorivva
  • Published
    2007
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Base Part Number
    PC5604
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    79
  • Speed
    48MHz
  • RAM Size
    32K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~3.6V