  • PPL18A-120
PPL18A-120
advertisement
Manufacturer No:
PPL18A-120
Manufacturer:
Phihong USA
HK JDW NO:
624-PPL18A-120
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PPL18A-120
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    PPL18A (18W)
  • Size / Dimension
    2.83Lx1.34W x 2.72 H 72.0mmx34.0mmx69.0mm
  • Part Status
    Active
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    19W
  • Approval Agency
    CE, cULus
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    1.6A
  • Voltage - Input
    100V~240VAC
  • Input Type
    Fixed Blade
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    North America
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max