  • PPL18W-240
PPL18W-240
advertisement
Manufacturer No:
PPL18W-240
Manufacturer:
Phihong USA
HK JDW NO:
624-PPL18W-240
Package:
Datasheet:
Description:
AC/DC DESKTOP ADAPTER 24V 19W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PPL18W-240
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    PPL18W (18W)
  • Size / Dimension
    3.48Lx1.97W x 1.34 H 88.5mmx50.0mmx34.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    19W
  • Approval Agency
    CE, cULus
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    800mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    24V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max