  • PPT0300DWX2VA
PPT0300DWX2VA
advertisement
Manufacturer No:
PPT0300DWX2VA
Manufacturer:
Honeywell Aerospace
HK JDW NO:
353-PPT0300DWX2VA
Package:
Module Cube
Datasheet:
PPT0300DWX2VA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PPT0300DWX2VA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    Module Cube
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Published
    2012
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Industrial Automation
  • Voltage - Supply
    5.5V~30V
  • Output
    0 V ~ 5 V
  • Termination Style
    Connector
  • Output Type
    Analog, RS-232
  • Accuracy
    ±0.05%
  • Operating Pressure
    ±300PSI (±2068.43kPa)
  • Pressure Type
    Differential
  • Port Style
    Barbed, Threaded
  • Port Size
    Female - 1/8" 3.18mm Swagelok? Male - 0.13" 3.18mm Tube
  • Maximum Pressure
    ±600PSI (±4136.85kPa)
  • Max Pressure
    600 PSI