  • PQ018EZ01ZZH
PQ018EZ01ZZH
advertisement
Manufacturer No:
PQ018EZ01ZZH
HK JDW NO:
733-PQ018EZ01ZZH
Package:
TO-252-6, DPak (5 Leads + Tab)
Datasheet:
PQ018EZ01ZZH
Description:
Enable Fixed PMIC TO-252-6, DPak (5 Leads + Tab)
Quantity:
In Stock : 4267
Step5Bar-code shipping tag
PQ018EZ01ZZH
  • Package / Case
    TO-252-6, DPak (5 Leads + Tab)
  • Supplier Device Package
    SC-63
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Max Power Dissipation
    8W
  • Number of Outputs
    1
  • Voltage - Input (Max)
    10V
  • Output Voltage
    1.8V
  • Current - Output
    1A
  • Control Features
    Enable
  • Voltage - Output (Min/Fixed)
    1.8V
  • Number of Regulators
    1
  • Min Input Voltage
    2.35V
  • Current - Quiescent (Iq)
    2mA
  • Max Input Voltage
    10V
  • PSRR
    60dB (120Hz)
  • Dropout Voltage
    200mV
  • Input Bias Current
    1mA