  • PQ2614BLA-3R3K
PQ2614BLA-3R3K
advertisement
Manufacturer No:
PQ2614BLA-3R3K
Manufacturer:
Bourns Inc.
HK JDW NO:
103-PQ2614BLA-3R3K
Package:
Nonstandard
Datasheet:
PQ2614BLA-3R3K
Description:
FIXED IND 3.3UH 30A 1.6 MOHM SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PQ2614BLA-3R3K
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~155°C
  • Packaging
    Tray
  • Series
    PQ2614BLA
  • Size / Dimension
    1.098Lx0.780W 27.90mmx19.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Type
    Wirewound
  • Current Rating (Amps)
    30A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    3.3μH
  • DC Resistance (DCR)
    1.6mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    40MHz
  • Inductance Frequency - Test
    100kHz
  • Current - Saturation
    54A
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Height Seated (Max)
    0.630 16.00mm