  • PQ32/15-3C96
PQ32/15-3C96
advertisement
Manufacturer No:
PQ32/15-3C96
Manufacturer:
Ferroxcube
HK JDW NO:
299-PQ32/15-3C96
Package:
Datasheet:
PQ32/15-3C96
Description:
PQ CORES 2PC SET
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PQ32/15-3C96
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    7 Weeks
  • Supplier Device Package
    PQ 32 x 15
  • Material
    3C96
  • Tolerance
    ±25%
  • Part Status
    Active
  • Finish
    Uncoated
  • Core Type
    PQ
  • Gap
    Ungapped
  • Effective Area (Ae) mm2
    171
  • Effective Length (le) mm
    44.7
  • Effective Magnetic Volume (Ve) mm3
    7640
  • Core Factor (ΣI/A) mm1
    0.261
  • Minimum Core Cross Section (Amin) mm2
  • Height
    15.00mm
  • Length
    33.00mm
  • Width
    22.00mm