  • PR03000202492FAC00
PR03000202492FAC00
advertisement
Manufacturer No:
PR03000202492FAC00
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-PR03000202492FAC00
Package:
Conformal
Datasheet:
Description:
Through Hole 24.9kOhm, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
PR03000202492FAC00
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Conformal
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    250 ppm/°C
  • Resistance
    24.9kOhm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Metal Film
  • Operating Supply Voltage
    750V
  • Diameter
    5.2mm
  • Length
    19.5mm
  • Width
    5.2mm