  • PRG.M0.9GL.LC52Z
PRG.M0.9GL.LC52Z
advertisement
Manufacturer No:
PRG.M0.9GL.LC52Z
Manufacturer:
LEMO
HK JDW NO:
452-PRG.M0.9GL.LC52Z
Package:
Datasheet:
PRG.M0.9GL.LC52Z
Description:
Receptacle, Female Sockets Polysulfone (PSU) Free Hanging (In-Line) 9 Positions Solder Cup Gold Bulk G Push-Pull, Detent Lock
Quantity:
In Stock : 15002
Step5Bar-code shipping tag
PRG.M0.9GL.LC52Z
    Select All
  • Termination
    Solder Cup
  • Connector Type
    Receptacle, Female Sockets
  • Number of Positions
    9
  • Color
    Gray
  • Applications
    Automotive, Industrial, Medical, Testing Equipment & Measurement
  • Fastening Type
    Push-Pull, Detent Lock
  • Contact Finish - Mating
    Gold
  • Orientation
    G
  • Shielding
    Unshielded
  • Ingress Protection
    IP50 - Dust Protected
  • Current Rating
    3A
  • Shell Size - Insert
    M09
  • Cable Opening
    0.157 ~ 0.205 (4.00mm ~ 5.20mm)
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    IP50
  • Contact Material
    NOT SPECIFIED
  • Mount
    Free Hanging
  • Mounting Type
    Free Hanging (In-Line)
  • Shell Material
    Polysulfone (PSU)
  • Insert Material
    Polyetheretherketone (PEEK)
  • Backshell Material, Plating
    Polysulfone (PSU)
  • Operating Temperature
    -50°C~150°C