  • PS0020BE27133AP1
PS0020BE27133AP1
advertisement
Manufacturer No:
PS0020BE27133AP1
HK JDW NO:
878-PS0020BE27133AP1
Datasheet:
PS0020BE27133AP1
Description:
PS 270pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±5% N2200 0.984Dia 25.00mm -55°C~100°C High Voltage Chassis Mount Axial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
PS0020BE27133AP1
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Size / Dimension
    0.984Dia 25.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    N2200
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    5000V 5kV
  • Capacitance
    270pF
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm