  • PS0030BE47038BH1
PS0030BE47038BH1
advertisement
Manufacturer No:
PS0030BE47038BH1
Manufacturer:
Vishay Beyschlag
HK JDW NO:
878-PS0030BE47038BH1
Package:
Axial, Can - Screw Terminals
Datasheet:
PS0030BE47038BH1
Description:
PS 47pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±20% R42 1.417Dia 36.00mm -55°C~100°C High Voltage Chassis Mount Axial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
PS0030BE47038BH1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Axial, Can - Screw Terminals
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Series
    PS
  • Size / Dimension
    1.417Dia 36.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    R42
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    5000V 5kV
  • Capacitance
    47pF
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm