  • PS0030VT22273BL1
PS0030VT22273BL1
advertisement
Manufacturer No:
PS0030VT22273BL1
HK JDW NO:
878-PS0030VT22273BL1
Datasheet:
PS0030VT22273BL1
Description:
PS 2200pF 3500V 3.5kV Ceramic Capacitor -20% +40% 1.417Dia 36.00mm -55°C~100°C 2 Terminations High Voltage Chassis Mount Axial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
PS0030VT22273BL1
    Axial, Can - Screw Terminals
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Size / Dimension
    1.417Dia 36.00mm
  • Tolerance
    -20% +40%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    3500V 3.5kV
  • Capacitance
    2200pF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    Y5U
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    3500V
  • Diameter
    35mm
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm
  • Length
    26mm