  • PS0030VZ12138BJ1
PS0030VZ12138BJ1
advertisement
Manufacturer No:
PS0030VZ12138BJ1
HK JDW NO:
878-PS0030VZ12138BJ1
Datasheet:
PS0030VZ12138BJ1
Description:
PS 120pF 7500V 7.5kV Ceramic Capacitor ±20% R85 1.417Dia 36.00mm -55°C~100°C High Voltage Chassis Mount Axial, Can - Screw Terminals
Step5Bar-code shipping tag
PS0030VZ12138BJ1
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Size / Dimension
    1.417Dia 36.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    R85
  • Voltage - Rated
    7500V 7.5kV
  • Capacitance
    120pF
  • Height Seated (Max)
    0.866 22.00mm