  • PS0040BE27036BF1
PS0040BE27036BF1
advertisement
Manufacturer No:
PS0040BE27036BF1
HK JDW NO:
878-PS0040BE27036BF1
Datasheet:
PS0040BE27036BF1
Description:
PS 27pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±10% R7 1.772Dia 45.00mm -55°C~100°C High Voltage Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
Step5Bar-code shipping tag
PS0040BE27036BF1
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.772Dia 45.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    R7
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    5000V 5kV
  • Capacitance
    27pF
  • Height Seated (Max)
    0.827 21.00mm