  • PS0040BE33133BJ1
PS0040BE33133BJ1
advertisement
Manufacturer No:
PS0040BE33133BJ1
HK JDW NO:
878-PS0040BE33133BJ1
Datasheet:
PS0040BE33133BJ1
Description:
PS 330pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±5% R85 1.772Dia 45.00mm -55°C~100°C 2 Terminations High Voltage Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
Step5Bar-code shipping tag
PS0040BE33133BJ1
    Disk, Metal Fitting - Threaded
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
    PS
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    1.772Dia 45.00mm
  • Tolerance
    ±5%
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    R85
  • Voltage - Rated
    5000V 5kV
  • Capacitance
    330pF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    N750
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    5000V
  • Diameter
    45mm
  • Height Seated (Max)
    0.827 21.00mm
  • Length
    21mm