  • PS0040BE47038BG1
PS0040BE47038BG1
advertisement
Manufacturer No:
PS0040BE47038BG1
HK JDW NO:
878-PS0040BE47038BG1
Datasheet:
PS0040BE47038BG1
Description:
PS 47pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±20% R16 1.772Dia 45.00mm -55°C~100°C High Voltage Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
Step5Bar-code shipping tag
PS0040BE47038BG1
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Size / Dimension
    1.772Dia 45.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    R16
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    5000V 5kV
  • Capacitance
    47pF
  • Height Seated (Max)
    0.827 21.00mm