  • PS0055BE10133BG2
PS0055BE10133BG2
advertisement
Manufacturer No:
PS0055BE10133BG2
HK JDW NO:
878-PS0055BE10133BG2
Description:
PS 100pF 5000V 5kV Ceramic Capacitor ±5% R16 2.244Dia 57.00mm -55°C~100°C High Voltage Requires Holder Disk, Metal Fitting - Threaded
Step5Bar-code shipping tag
PS0055BE10133BG2
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Size / Dimension
    2.244Dia 57.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    R16
  • Voltage - Rated
    5000V 5kV
  • Capacitance
    100pF
  • Height Seated (Max)
    0.827 21.00mm