  • PSA15R-090PV-R-CR4
PSA15R-090PV-R-CR4
advertisement
Manufacturer No:
PSA15R-090PV-R-CR4
HK JDW NO:
624-PSA15R-090PV-R-CR4
Package:
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 15W
Step5Bar-code shipping tag
PSA15R-090PV-R-CR4
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    PSA15R (15W)
  • Size / Dimension
    2.82Lx1.97W x 1.31 H 71.7mmx50.0mmx33.2mm
  • Power (Watts)
    15W
  • Approval Agency
    CE, C-Tick, cULus, GS
  • Current - Output (Max)
    1.67A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    9V
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 10.0mm
  • No Load Power Consumption
    300mW Max