  • PSA15R-150PV-R-CR2
PSA15R-150PV-R-CR2
advertisement
Manufacturer No:
PSA15R-150PV-R-CR2
HK JDW NO:
624-PSA15R-150PV-R-CR2
Package:
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 15V 15W
Step5Bar-code shipping tag
PSA15R-150PV-R-CR2
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    PSA15R (15W)
  • Size / Dimension
    2.82Lx1.97W x 1.31 H 71.7mmx50.0mmx33.2mm
  • Power (Watts)
    15W
  • Approval Agency
    CE, C-Tick, cULus, GS
  • Current - Output (Max)
    1A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    15V
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
  • No Load Power Consumption
    300mW Max