  • PSA16U-480(POE)
PSA16U-480(POE)
advertisement
Manufacturer No:
PSA16U-480(POE)
Manufacturer:
Phihong USA
HK JDW NO:
624-PSA16U-480(POE)
Package:
Datasheet:
PSA16U-480(POE)
Description:
POE INJECTOR 15.4W 48V DESKTOP
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PSA16U-480(POE)
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Desktop
  • Weight
    0.441lb 200.03g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2010
  • Series
    PSA16U
  • Size / Dimension
    5.98Lx2.56W x 1.42 H 152.0mmx65.0mmx36.0mm
  • Feature
    OCP, OTP, OVP, SCP
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Connector Type
    Power, RJ45
  • Type
    Midspan Injector
  • Approval Agency
    CCC, CE, C-Tick, cULus, SAA, S-Jet, VCCI
  • Efficiency
    65%
  • Note
    AC Power Cord Sold Separately
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Number of Ports
    1
  • Current - Output
    320mA
  • Voltage - Output
    48V
  • Nominal Input Voltage
    264V
  • Input Connector
    IEC 320-C14 (Power), RJ45 (Data)
  • Output Connector
    RJ45 (Data, Power)
  • Power (Watts) - Per Port
    15.4W
  • Compliance
    IEEE802.3af
  • Height
    36.068mm