  • PSAA30R-560-R-C3
PSAA30R-560-R-C3
advertisement
Manufacturer No:
PSAA30R-560-R-C3
HK JDW NO:
624-PSAA30R-560-R-C3
Package:
Datasheet:
PSAA30R-560-R-C3
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 56V 30W
Step5Bar-code shipping tag
PSAA30R-560-R-C3
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Mount
    Wall
  • Weight
    0.331lb 150.14g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2012
  • Series
    PSAA30R (30W)
  • Size / Dimension
    3.26Lx2.17W x 1.54 H 82.7mmx55.0mmx39.1mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Power (Watts)
    30W
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Efficiency
    Level VI
  • Max Output Current
    540mA
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    56V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    Multi-Blade
  • Output Connector
    Barrel Plug, 1.7mm I.D. x 4.0mm O.D. x 10.0mm
  • No Load Power Consumption
    300mW Max
  • Height
    39.116mm