  • PSC15R-050-R-CR1
PSC15R-050-R-CR1
advertisement
Manufacturer No:
PSC15R-050-R-CR1
Manufacturer:
Phihong USA
HK JDW NO:
624-PSC15R-050-R-CR1
Package:
Datasheet:
PSC15R-050-R-CR1
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 15W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PSC15R-050-R-CR1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
  • Weight
    0.333lb 151.05g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2016
  • Series
    PSC15R (15W)
  • Size / Dimension
    2.82Lx1.77W x 1.30 H 71.7mmx45.0mmx33.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    15W
  • Max Power Dissipation
    15W
  • Approval Agency
    CB, CE, cULus
  • Efficiency
    Level VI
  • Max Output Current
    3A
  • Polarity
    Positive
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    3A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    5V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    59 1.50m
  • Input Connector
    Multi-Blade
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • Height
    33.02mm
  • Length
    71.628mm
  • Width
    44.958mm