  • PSK-10D-3-T
PSK-10D-3-T
advertisement
Manufacturer No:
PSK-10D-3-T
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-PSK-10D-3-T
Description:
AC/DC CONVERTER 3.3V 8.6W
Step5Bar-code shipping tag
PSK-10D-3-T
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Mfr
    CUI Inc.
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Series
    PSK-10D (10W)
  • Size / Dimension
    2.99" L x 1.24" W x 1.17" H (76.0mm x 31.5mm x 29.8mm)
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    Household Appliances, ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    8.6W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    74%
  • Voltage - Isolation
    4 kV
  • Voltage - Output 1
    3.3V
  • Voltage - Input
    85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC
  • Voltage - Output 2
  • Current - Output 1
    2.6 A