  • PSK-15D-24
PSK-15D-24
advertisement
Manufacturer No:
PSK-15D-24
HK JDW NO:
193-PSK-15D-24
Package:
5-DIP Module, 4 Leads
Datasheet:
Description:
AC/DC CONVERTER 24V 15W
Step5Bar-code shipping tag
PSK-15D-24
    Select All
  • Voltage - Output 4
  • Line Regulation
    ±0.5%
  • Load Regulation
    ±1%
  • Features
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    5-DIP Module, 4 Leads
  • Weight
  • Mfr
    CUI Inc.
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 85°C (With Derating)
  • Series
    PSK-15D (15W)
  • Size / Dimension
    1.87" L x 1.06" W x 0.93" H (47.6mm x 26.8mm x 23.5mm)
  • Applications
    Household Appliances, ITE (Commercial), Medical
  • Power (Watts)
    15 W
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Output 1
    24V
  • Current - Output (Max)
    625mA
  • Voltage - Input
    85 ~ 305 VAC, 100 ~ 430 VDC