  • PSK-S6C-12-T
PSK-S6C-12-T
advertisement
Manufacturer No:
PSK-S6C-12-T
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-PSK-S6C-12-T
Package:
Datasheet:
PSK-S6C-12-T
Description:
Quantity:
In Stock : 21
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
PSK-S6C-12-T
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C With Derating
  • Series
    PSK-S6C (6W)
  • Size / Dimension
    2.99Lx1.24W x 0.95 H 76.0mmx31.5mmx24.2mm
  • Feature
    Universal Input
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    6W
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cURus
  • Efficiency
    77%
  • Voltage - Isolation
    4kV
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    500mA
  • Voltage - Input
    85V~264VAC 100V~370VDC