  • PSL5A11-2R
PSL5A11-2R
advertisement
Manufacturer No:
PSL5A11-2R
Manufacturer:
Bel Power Solutions
HK JDW NO:
127-PSL5A11-2R
Quantity:
In Stock : 13088
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PSL5A11-2R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    10°C~50°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    Melcher PSL
  • Size / Dimension
    6.63Lx4.21W x 1.44 H 168.5mmx107.0mmx36.5mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Enclosed, Conformal Coated
  • Applications
    ITE (Commercial), Railway
  • Power (Watts)
    56W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    cCSAus, CE
  • Efficiency
    79%
  • Voltage - Input (Max)
    40V
  • Voltage - Output 1
    5.1V
  • Voltage - Input (Min)
    8V
  • Current - Output (Max)
    11A