  • PSM4-103Z-10T0
PSM4-103Z-10T0
advertisement
Manufacturer No:
PSM4-103Z-10T0
HK JDW NO:
89-PSM4-103Z-10T0
Datasheet:
PSM4-103Z-10T0
Description:
Feed Through Capacitors .120SQ.315L 10000PF 10A FEED THRU CIR
Step5Bar-code shipping tag
PSM4-103Z-10T0
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Size / Dimension
    0.315Lx0.118W 8.00mmx3.00mm
  • Tolerance
    -20% +80%
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    200V
  • HTS Code
  • Capacitance
    10000pF
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Current
    10A
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    0.5mOhm
  • Insulation Resistance-Min
    1000MOhm
  • Height
    2.9972mm
  • Length
    8mm