  • PSM4F-103Z-10T0
PSM4F-103Z-10T0
advertisement
Manufacturer No:
PSM4F-103Z-10T0
Manufacturer:
API Technologies Corp
HK JDW NO:
89-PSM4F-103Z-10T0
Package:
Datasheet:
Description:
CAP FEEDTHRU 0.01UF 200V 3PSM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PSM4F-103Z-10T0
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    3
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • JESD-609 Code
    e4
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10nF
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Number of Functions
    1
  • Voltage
    200V
  • Current
    10A
  • Filter Type
    DATA LINE FILTER
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    500μOhm
  • Insulation Resistance-Min
    1000MOhm
  • Height
    2.9972mm
  • Length
    8.001mm
  • Width
    2.9972mm