  • PSR071FS0315Z
PSR071FS0315Z
advertisement
Manufacturer No:
PSR071FS0315Z
Manufacturer:
Littelfuse Inc.
HK JDW NO:
461-PSR071FS0315Z
Package:
Datasheet:
PSR071FS0315Z
Description:
Quantity:
In Stock : 5
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
PSR071FS0315Z
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
  • Mounting Type
    Bolt Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Box
  • Series
    POWR-SPEED® PSR
  • Published
    2018
  • Size / Dimension
    2.913Lx2.028W x 2.264 H 74.00mmx51.50mmx57.50mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    Semiconductors
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Current Rating (Amps)
    315A
  • Voltage - Rated AC
    1.3kV