  • PSR073FS0800Z
PSR073FS0800Z
advertisement
Manufacturer No:
PSR073FS0800Z
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-PSR073FS0800Z
Package:
Datasheet:
PSR073FS0800Z
Description:
FUSE POWR-SPEED INCH SZ:73 800A
Step5Bar-code shipping tag
PSR073FS0800Z
    Select All
  • Mounting Type
    Bolt Mount
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Box
  • Series
    POWR-SPEED® PSR
  • Size / Dimension
    2.953Lx2.894W x 3.130 H 75.00mmx73.50mmx79.50mm
  • Feature
    Indicating
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Applications
    Semiconductors
  • Current Rating (Amps)
    800A