  • PT-39-B-L21-EPF
PT-39-B-L21-EPF
advertisement
Manufacturer No:
PT-39-B-L21-EPF
Manufacturer:
Luminus Devices
HK JDW NO:
499-PT-39-B-L21-EPF
Package:
Module
Datasheet:
PT-39-B-L21-EPF
Description:
BIG CHIP LED HB MODULE BLUE
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PT-39-B-L21-EPF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Package / Case
    Module
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2015
  • Series
    PT-39
  • Size / Dimension
    26.50mm Lx16.00mm W
  • Feature
    With Connector
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    LED Module
  • Color
    Blue
  • Configuration
    Rectangle
  • Max Current Rating
    9.8A
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    3.9V
  • Current - Test
    9.8A
  • Lens Style
    Flat
  • Forward Voltage
    3.9V
  • Current - Max
    9.8A
  • Lens Type
    Flat
  • Temperature - Test
    40°C
  • Light Emitting Surface (LES)
    1.87mm L x 2.09mm W
  • Wavelength
    462nm
  • Height
    6.30mm
  • Length
    26.5mm
  • Width
    16mm