  • PTF61000LG230
PTF61000LG230
advertisement
Manufacturer No:
PTF61000LG230
Manufacturer:
Hammond Manufacturing
HK JDW NO:
348-PTF61000LG230
Package:
Datasheet:
PTF61000LG230
Description:
Racks & Rack Cabinet Accessories
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PTF61000LG230
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
  • Mount
    Rack
  • Weight
    13lbs 5.9kg
  • Series
    PTF
  • Size / Dimension
    18.50Lx18.50W x 5.51 H 470.0mmx470.0mmx140.0mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Fan
  • Voltage - Input
    230VAC
  • Specifications
    Fan, AC, Square, 304 CFM
  • Height
    139.954mm
  • Length
    469.9mm
  • Width
    469.9mm