  • PTF65604K00BYEK
PTF65604K00BYEK
advertisement
Manufacturer No:
PTF65604K00BYEK
HK JDW NO:
873-PTF65604K00BYEK
Datasheet:
PTF65604K00BYEK
Description:
FIXED RESISTOR, 604kOhm, 0.25W 1/4W, Metal Film,
Step5Bar-code shipping tag
PTF65604K00BYEK
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Bulk
  • Size / Dimension
    0.145Diax0.375L 3.68mmx9.53mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    Moisture Resistant
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±10ppm/°C
  • Resistance
    604kOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Power (Watts)
    0.25W 1/4W
  • Additional Feature
    PRECISION
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Construction
    Epoxy Coating
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Lead Length
    38.1mm
  • Working Voltage
    500V
  • Lead Diameter
    0.64 mm