  • PTFA041501F-V4-R250
PTFA041501F-V4-R250
advertisement
Manufacturer No:
PTFA041501F-V4-R250
Manufacturer:
Cree/Wolfspeed
HK JDW NO:
163-PTFA041501F-V4-R250
Package:
2-Flatpack, Fin Leads, Flanged
Description:
FET RF LDMOS 150W H37248-2
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PTFA041501F-V4-R250
  • Package / Case
    2-Flatpack, Fin Leads, Flanged
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    65V
  • Frequency
    470MHz
  • Base Part Number
    PTFA041501
  • Current - Test
    900mA
  • Transistor Type
    LDMOS
  • Gain
    21dB
  • Power - Output
    150W
  • Voltage - Test
    28V