  • PTFA142401ELV4R250XTMA1
PTFA142401ELV4R250XTMA1
advertisement
Manufacturer No:
PTFA142401ELV4R250XTMA1
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-PTFA142401ELV4R250XTMA1
Package:
2-Flatpack, Fin Leads
Description:
IC FET RF LDMOS 240W H-33288-2
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
PTFA142401ELV4R250XTMA1
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Transistor Type
    LDMOS
  • Gain
    16.5dB
  • Power - Output
    240W
  • Voltage - Test
    30V
  • Package / Case
    2-Flatpack, Fin Leads
  • Supplier Device Package
    H-33288-2
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2009
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Voltage - Rated
    65V
  • Current Rating (Amps)
    10μA
  • Frequency
    1.5GHz
  • Current - Test
    2A