  • PTGL5SAS270K6B51A0
PTGL5SAS270K6B51A0
advertisement
Manufacturer No:
PTGL5SAS270K6B51A0
HK JDW NO:
535-PTGL5SAS270K6B51A0
Description:
PTC RESET FUSE 27OHM DISC
Step5Bar-code shipping tag
PTGL5SAS270K6B51A0
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.217Dia x 0.177 T 5.50mmx4.50mm
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
  • HTS Code
  • Packing Method
    AMMO PACK
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Current - Max
    1A
  • Current - Hold (Ih) (Max)
    134mA
  • Voltage - Max
    140V
  • Current - Trip (It)
    178mA
  • Resistance @ 25°C
    27Ohm
  • Height Seated (Max)
    0.413 10.50mm