  • PTHF25R-180SM
PTHF25R-180SM
advertisement
Manufacturer No:
PTHF25R-180SM
HK JDW NO:
79-PTHF25R-180SM
Package:
Nonstandard
Step5Bar-code shipping tag
PTHF25R-180SM
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Terminal Shape
    ONE SURFACE
  • Material - Core
    Molybdenum Permalloy(MPP)
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    PTHFR-SM
  • Size / Dimension
    0.340Lx0.340W 8.64mmx8.64mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Toroidal
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn95.5Ag3.8Cu0.7)
  • HTS Code
  • Shielding
    YES
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    8.64mm
  • Current Rating
    1.33A
  • Inductance
    25μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    150mOhm Max
  • Max DC Current
    1.33A
  • Frequency - Self Resonant
    30MHz
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    600mA
  • Case/Size Code
    3434
  • Height
    7.62mm
  • Height Seated (Max)
    0.300 7.62mm