  • PTHF50-894
PTHF50-894
advertisement
Manufacturer No:
PTHF50-894
HK JDW NO:
79-PTHF50-894
Step5Bar-code shipping tag
PTHF50-894
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Series
    PTHF
  • Size / Dimension
    1.300Diax0.650W 33.02mmx16.51mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Current Rating
    9.9A
  • Lead Pitch
    15.24mm
  • Lead Length
    19.05mm
  • Inductance
    50μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    16mOhm Max
  • Max DC Current
    9.9A
  • Frequency - Self Resonant
    4MHz
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    10.8A
  • Diameter
    33.02mm
  • Height
    33.02mm