  • PTN0805E2490BBT1
PTN0805E2490BBT1
advertisement
Manufacturer No:
PTN0805E2490BBT1
HK JDW NO:
866-PTN0805E2490BBT1
Datasheet:
PTN0805E2490BBT1
Description:
Thin Film, 249Ohm, 0.1%,
Quantity:
In Stock : 1082
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
PTN0805E2490BBT1
    Select All
  • Lead Free
    Lead Free
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    0.1%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    249Ohm
  • Max Operating Temperature
    155°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thin Film
  • Voltage - Rated
    100V
  • Power Rating
    200mW
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Operating Supply Voltage
    100V
  • Height
    838.2μm
  • Length
    2.032mm
  • Width
    1.27mm