  • PTN0805E6041BST1
PTN0805E6041BST1
advertisement
Manufacturer No:
PTN0805E6041BST1
HK JDW NO:
866-PTN0805E6041BST1
Description:
Thin Film, 6.04kOhm, 0.1%,
Step5Bar-code shipping tag
PTN0805E6041BST1
  • Contact Plating
    Copper, Silver, Tin
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    0.1%
  • Temperature Coefficient
    25 ppm/°C
  • Resistance
    6.04kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    200mW
  • Operating Supply Voltage
    100V
  • Length
    2.03mm
  • Width
    1.27mm