  • PTN1206E6341BST1
PTN1206E6341BST1
advertisement
Manufacturer No:
PTN1206E6341BST1
HK JDW NO:
881-PTN1206E6341BST1
Datasheet:
PTN1206E6341BST1
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, PTN Series, Thin Film, 6.34kOhm, 0.4W 2/5W, ±0.1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
PTN1206E6341BST1
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.1%
  • Temperature Coefficient
    ±25ppm/°C
  • Resistance
    6.34kOhm
  • Power (Watts)
    0.4W 2/5W
  • Additional Feature
    LASER TRIMMABLE, NON-INDUCTIVE
  • Power Rating
    400mW
  • Packing Method
    TR
  • Max Power Dissipation
    400mW
  • Rated Power Dissipation (P)
    0.4W
  • Operating Supply Voltage
    200V
  • Height
    838.2μm
  • Height Seated (Max)
    0.033 0.84mm