  • PTN1206H3922FBWS
PTN1206H3922FBWS
advertisement
Manufacturer No:
PTN1206H3922FBWS
HK JDW NO:
866-PTN1206H3922FBWS
Package:
1206
Datasheet:
PTN1206H3922FBWS
Description:
Thin Film, 39.2kOhm, 1%,
Step5Bar-code shipping tag
PTN1206H3922FBWS
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    50 ppm/°C
  • Resistance
    39.2kOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Power Rating
    400mW
  • Operating Supply Voltage
    200V
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm