  • PTS635SL43SMTR LFS
PTS635SL43SMTR LFS
advertisement
Manufacturer No:
PTS635SL43SMTR LFS
HK JDW NO:
174-PTS635SL43SMTR LFS
Description:
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V
Step5Bar-code shipping tag
PTS635SL43SMTR LFS
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Operating Temperature
    -40°C~60°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2012
  • Part Status
    Active
  • Termination Style
    Gull Wing
  • Outline
    6.00mm x 3.50mm
  • Contact Rating @ Voltage
    0.05A @ 12VDC
  • Actuator Height off PCB, Vertical
    4.30mm