  • PV18-10R-CY
PV18-10R-CY
advertisement
Manufacturer No:
PV18-10R-CY
HK JDW NO:
583-PV18-10R-CY
Package:
Datasheet:
PV18-10R-CY
Description:
CONN RING CIRC 18-22AWG #10
Step5Bar-code shipping tag
PV18-10R-CY
    Select All
  • Factory Lead Time
    4 Weeks
    Free Hanging (In-Line)
  • Weight
    104.326245g
  • Published
    2006
  • Series
    Pan-Term®
  • Feature
    Brazed Seam
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
    Crimp
  • ECCN Code
    EAR99
  • Color
    Red
  • HTS Code
  • Orientation
    Straight
  • Depth
    7.9mm
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    18 AWG
  • Wire/Cable Gauge
    18 AWG
  • Terminal and Terminal Block Type
    RING TERMINAL
  • Insulation Diameter
    0.150 (3.81mm)
  • Terminal Type
    Circular
  • Length
    23.876mm
  • Width
    7.874mm
  • Thickness
    0.032 0.81mm
  • Length - Overall
    0.940 23.88mm
  • Width - Outer Edges
    0.310 7.87mm