  • PV18-4R-CY
PV18-4R-CY
advertisement
Manufacturer No:
PV18-4R-CY
HK JDW NO:
583-PV18-4R-CY
Package:
Datasheet:
Description:
CONN RING CIRC 18-22AWG #4 CRIMP
Step5Bar-code shipping tag
PV18-4R-CY
    Free Hanging (In-Line)
  • Weight
    99.790321g
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Series
    Pan-Term®
  • Feature
    Brazed Seam
  • Color
    Red
  • HTS Code
  • Depth
    6.4mm
  • Wire Gauge
    18-22 AWG
  • Wire Gauge (Max)
    22 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    18 AWG
  • Terminal and Terminal Block Type
    RING TERMINAL
  • Insulation Diameter
    0.150 (3.81mm)
  • Terminal Type
    Circular
  • Stud/Tab Size
    4 Stud
  • Length
    21.336mm
  • Width
    6.35mm
  • Thickness
    0.032 0.81mm
  • Length - Overall
    0.840 21.34mm
  • Width - Outer Edges
    0.250 6.35mm