  • PV22-6F-CY
PV22-6F-CY
advertisement
Manufacturer No:
PV22-6F-CY
HK JDW NO:
583-PV22-6F-CY
Package:
Datasheet:
PV22-6F-CY
Description:
Fork Terminal 22-26AWG 19.3mm 6.35mm Tin
Step5Bar-code shipping tag
PV22-6F-CY
  • Published
    2009
  • Feature
    Brazed Seam
  • Depth
    6.35mm
  • Wire Gauge (Max)
    26 AWG
  • Wire Gauge (Min)
    22 AWG
  • Terminal and Terminal Block Type
    FORK TERMINAL
  • Insulation Diameter
    0.110 (2.79mm)
  • Terminal Type
    Standard
  • Stud/Tab Size
    6 Stud
  • Tongue Inside Opening
    0.140 (3.56mm)
  • Length
    19.304mm
  • Length - Overall
    0.760 19.30mm
  • Width - Outer Edges
    0.250 6.35mm