  • PV37X253A01B00
PV37X253A01B00
advertisement
Manufacturer No:
PV37X253A01B00
HK JDW NO:
535-PV37X253A01B00
Step5Bar-code shipping tag
PV37X253A01B00
    Through Hole
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Tolerance
    10%
  • Number of Terminations
    3
  • Termination
    PC Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    100 ppm/°C
  • Resistance
    25kOhm
  • Composition
    Cermet
  • HTS Code
  • Subcategory
    Variable Resistors
  • Resistor Type
    TRIMMER
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Actuator Type
    SCREW
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Rated Temperature
    85°C
  • Power Dissipation-Max
    250mW
  • Number of Turns
    12
  • Actuator Orientation
    HORIZONTAL
  • Height
    6.7056mm
  • Length
    6.4008mm
  • Width
    3.9878mm